Zpět do obchodu

Registrace

Má hedvábná DIY svatba

Povídání o tom kterak jsem si šila svatební šaty... a oblek pro ženicha, šaty pro družičky a ladící komplet pro synka. 

Říká se, že nevěsta by si neměla šít své svatební šaty sama. Nejsem pověrčivá a nelpím na tradicích. O podobě svých vlastních šatů jsem tedy začala přemýšlet asi deset minut poté, co na mě dnes už manžel jednou o půlnoci v posteli téměř mimochodem vychrlil, že bychom se asi už mohli vzít. 

Od první chvíle mi bylo jasné, že nechci bílou. Symbolika je panenská a v našem případě to byla jen formalita. Pěkná, stvrzující a upřímná. A na to se hodí tělová barva. Druhá kůže. Druhá podmínka, na které jsem lpěla, bylo hedvábí. Bylo mi třicet. Bezstarostnou mladistvost mám za sebou a stará ještě nejsem. Chtěla jsem se rozmazlit. ušití vlastního modelu byla tedy jasná volba. v té době jsem si také začala pohrávat s haute couture technikami, takže některé jsem při tvorbě přímo použila, jelikož zpracování i materiál si o to říkali. 

Šaty jsou hedvábné od A do Z:
1. Ručně tkaný hedvábný dupion tělové barvy na živůtek, sako, kravatu a vestičku pro synka;
2. italský hedvábný šifon na sukni;
3. krémový hedvábný habutaj na podšívku;
4. hedvábná organza na vyztužení živůtku. 

Střih živůtku vychází z modelu č. 107 v Burdě 3/2017. Chvíli jsem zápasila s řešením podprsenkového dílu, jelikož nepatřím k nejvyvinutějším a nedařilo se mi docílit plnosti. Nakonec jsem rozpárala jednu z méně nošených podprsenek a do živůtku jsem všila sestřihnuté výztuhy. Na sukni jsem použila vlastní řešení, doplněné o dělící dupionový pásek. Boční švy i lem jsou zpracované komplet ručně, jelikož stroj by hedvábný šifon rozsekal. Na švy jsem použila francouzský steh. Spodní lem o obvodu pět metrů je dvakrát založený s ručním přistěhováním v obou záložkách. To vytváří hladký a nekroutící se lem o šíři cca 5 milimetrů. 

Kromě mých vlastních šatů došlo také na třídílný oblek pro nastávajícího manžela, ladící kravatu, košili a vestičku pro syna a družičkovské šaty z tuhého saténu v ladícím odstínu.

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení