Zpět do obchodu

Registrace

Plesová sezona 2018/2019

Ohlédnutí ta některými kousky z plesové sezony 2018/2019. 

 

Splývavý satén pro velikost 32
S Petrou jsme společně vymyslely model, který by byl jednoduchý, elegantní a lichotil její štíhlé postavě. Úzká sukně se měla směrem dolů rozšiřovat do zvonu. Navrhla jsem splývavé saténové šaty s lodičkovým výstřihem a mírnou "vodou." Péťa si může dovolit odhalená záda a aby jí na chladnějších chodbách nebyla zima, doplňuje šaty brokátová štola s decentním antickým motivem, zateplená vatelínem.
Na přání jsem k šatům ušila také praktickou pompadůrku, do které se vejde téměř všechno. Dohromady to tak tvoří sladěný třídílný komplet.
 
Brokát a šifon v černé
Jako předloha pro tento model posloužily šaty od Blanky Matragi kombinující krajkový vršek s dlouhými rukávy a lodičkovým výstřihem a bohatou řasenou tylovou sukni.
 
S ohledem na praktičnost a specifika postavy jsem navrhla následující úpravy: základ živůtku z černého brokátu, doplněný o průsvitný šifon. Ten bylo třeba střihnout volněji. Spodek rukávů jsem ovšem zřasila do přiléhavých manžet. Na sukni jsem místo tylu volila opět splývavější šifon. Úzká krátká spodnička v kombinaci s průhledným šifonem poutá pozornost na Aleniny štíhlé nohy, které by v tylu zůstaly skryté.
 
I v tomto případě mají šaty pohodlnou podšívku z jemného viskozového batistu.

 

 

Červené s asymetrickým řasením v oblasti pasu - pro postavu typu "jablíčko"

V tomto prvním případě se jedná o upravený model z Burdy 7/2017. Původní střih pouzdrových šatů jsem prodloužila a rozšířila. Šaty z matnějšího polyesterového krepdešínu mají bavlněnou podšívku (pro pohodlné nošení) a ručně všitý zip, zpevněný z vnější strany perličkovým stehem. Zvolený asymetrický střih s šikmými sklady v pase a výstřihem do V lichotí postavě.

 

Vodní víla

Zadání pro tyto šaty znělo: 

1. Chtěla bych šaty jako pro vílu;
2. něco, co nebude mít nikdo jiný v sále;
3. necítím se moc dobře s úplně odhalenými rameny/dekoltem/zády;
4. miluji tmavě modrou a světlejší tyrkysovou;
5. vzory raději ne.
Když jsem tedy přemýšlela nad tím, jak těch pět bodů skloubit, vyšel z toho nápad s asymetricky řaseným šifonem, připomínajícím mírně zčeřenou vodu, která je v neustálém pohybu. Asymetrie zde tedy vyvažuje částečné zahalení vrchní části trupu tak, aby šaty zároveň stále působily dostatečně vzdušným dojmem. Podklad tvoří tmavě modrý krepsatén.
Řasený šifonový vrchní díl sukně se vpředu rozhaluje. Nositelka tak může za chůze sukní mimoděk povlávat. Spodní sukně je půlkolová.
 
Bílo-zlaté

Šaty složené ze zvonové sukně se zvýšeným pasem a živůtkem kombinujícím pevný dyšes a jemný šifon. Na přání podle předlohy. Vnitřní podšívková část z bavlněného organtýnu je zpevněná regilenovými kosticemi až do pasu. 

 

Zpět do obchodu